
25 år for ledningsnettet – og fortsatt engasjert
Merkesdal
RIN har en lang og stolt historie. RINs styreleder gjennom seks år, Reidar Kveine (stående) har ledet organisasjonen gjennom seks år. På årsmøtet torsdag 10.4.25 taker han for seg. Bildet er fra festmidagen og markeringen RINs 30 års jubileum, høsten 2024.
RINs styreleder gjennom seks år, Reidar Kveine, tar ikke gjenvalg på RINs årsmøte torsdag 10. april. I artikkelen beskriver han hvordan RIN bidrar til kvalitetsheving og kostnadskontroll, og deler også tanker om innsatsen for ledningsnettet fremover.
Arbeidet innen vann og avløp omtales gjerne som «de usynlige tjenestene». Men det handler om livsviktig infrastruktur og beredskap, det handler om å disponere avgiftene abonnentene betaler riktig, det handler om unødig Co2-utslipp, energibruk, forurensing, samt titusenvis av arbeidsplasser, arbeidsmiljø, HMS og uendelig mye mer.
Reidar Kveine har arbeidet innen vann- og avløpssektoren i 25 år. I disse dager er det å ta riktige prioriteringer og å vektlegge kvalitet på arbeidet innen ledningsnettet viktigere enn noen gang, mener han.

Det graves og ledningsnett fornyes, men hvordan er det med sluttkontrollen? Illustrasjonsfoto fra Lillehammer hvor kommunen arbeider systematisk for å heve kvaliteten på ledningsnettet.
Må lære av hverandre
RINs avtroppende styreleder er senioringeniør Vann og avløp Plan og Fagansvarlig overvann i Bærum kommune. Han har vært styremedlem i RIN siden 2016 og styreleder siden 2019. Bærum kommune har vært medlem i RIN i «alle år» og Reidars engasjementet i RIN startet noen år før han gikk inn i styret.
– Hva var din overordnede motivasjon for å engasjere deg i RIN?
– I innsatsen for ledningsnettet har vi mye å lære av hverandre. Det er jeg veldig opptatt av å formidle og bidra til. Alle gjør en viktig jobb, og vi er gjensidig avhengige av hverandre. Vi som sitter inne har mye å lære av de som arbeider ute, og motsatt. Vi har også et ansvar vi må være bevisst på.

Foto fra styremøtet før fagtrteffet i Bergen august 2024. Reidar helt til høyre.
Avgjørende krav
– Kan du utdype det?
– Eksempelvis er det avgjørende at vi som er ledningseiere og bestillere av rørinspeksjon eller andre driftsoppgaver, formidler målet med oppdraget til de som gjennomfører jobben. Jeg tror alle blir mer motivert til å gjøre en god jobb når vi vet hvorfor bestillingen har kommet og at jobben vi har blitt bedt om å gjøre, kanskje er viktig input til videre prioriteringer. Dette er også noe jeg legger vekt på når jeg deltar som foredragsholder på RIN-kurs. De som kjører rørinspeksjon, skal nærmest kreve informasjon fra bestilleren. Hvorfor skal de inspisere dette strekket? Rørinspeksjon er så mye mer enn å bare kjøre kameraet fra a til b, beskriver han.
Øke bevisstheten hos rådgiverne
En forutsetning for at de som arbeider innen drift og vedlikehold skal kunne gjøre jobben sin på en god måte, er at anleggene er planlagt og bygget riktig. Dette har lenge vært blant Reidars kjepphester, og et tema han har formidlet i innlegg til flere av de største rådgivningsfirmaene i Norge. Vi i RIN mener det er grunnleggende viktig å bidra med vår kunnskap for å heve bevisstheten om viktigheten av god kvalitet på nyanlegg.
– Er det noen ledningseiere der ute som også kunne tenke seg å få litt informasjon om hvilke fallgruver man bør unngå ved prosjektering og bygging av VA-anlegg, er det bare å kontakte RIN, så kommer vi gjerne på besøk!
Ja til fysiske kurs og seminarer!
Jeg er veldig opptatt av at vi må møtes fysisk, på kurs, seminarer og konferanser. Digitalt kan være vel og bra. Det sparer reisetid og utgifter. Men når vi møtes via skjermen går vi glipp av de faglige diskusjonene og samtalene, som oppstår spontant i pauser, over måltid og underveis når vi møtes fysisk. Også muligheten for nettverksbygging er formidabel når vi møtes og bruker dager og kvelder sammen, understreker Reidar.

Å møtes fysisk er viktig for å videreutvikle løsninger, dele nytt og bygge nettverk. Medlemmene er en herlig gjeng, sier Reidar i denne artikkelen. Her på fagtreffet i Bergen 2024, sammen med blant annet Martina Bergh Svedahl, RINs fagsekretær gjennom mange år.
Delingskulturen vår
Han minner også om at det langt fra er alle som er like komfortable med å ta ordet i digitale møter og store saler.
– Derfor er faggruppene vi har i RIN så viktige. Der samles folk som jobber med det samme i mindre forsamlinger, og blant disse guttene og jentene som gjør jobbene sine relatert til RINs fagområder er det en formidabel kompetanse. I VA-Norge er vi også så heldige at vi har en fantastisk delingskultur, som også preger RIN.

Reidar Kveine (til h) overtok ansvaret som styreleder etter Peer Christian Nordby (til v.) – Etter ham var det store sko å fylle, beskriver Reidar. Bildet er fra RINs årsmøte i fjor, der Peer Christians innsats for RIN ble høvelig markert.
Lederrollen
– Nå har du kort tid igjen som styreleder. Hvordan var det å gå inn i styret, og senere overta ledervervet?
– Jeg var spent. En ting var å gå inn i styret, det var spennende og det var fint. Men det var med en stor grad av ærefrykt jeg trådte inn i rollen som styreleder. RIN har en solid historie, og jeg overtok ansvaret etter Peer Christian Nordby. Han har bidratt for RIN og i styret på en nesten ubeskrivelig måte gjennom så mange år. Etter ham var det store sko å fylle. Videre; jeg er ingen fagperson innen det praktiske arbeidet RIN jobber med på ledningsnettet. Da jeg påtok meg ledelsesansvaret valgte jeg å gjøre ting på min måte, og jeg håper at mitt blikk fra ledningseiers side, har bidratt med noe.
– Fra en usikker start, når du nå ser tilbake, hvordan har disse seks årene vært?
– Det har vært givende, lærerike og veldig hyggelig! Jeg har blant annet hatt gleden av å bli bedre kjent med utrolig mange hyggelige medlemmer i RIN, og jeg må også takke de andre i styret og sekretariatet for et veldig godt samarbeid! Nå tenker jeg det er riktig å gi stafettpinnen videre. Samtidig har jeg åpnet opp for at jeg fortsatt kan bidra inn i RIN hvis det er ønskelig. Jeg stiller for eksempel gjerne som foredragsholder, i den grad det er aktuelt og gleder meg til å følge med RIN videre. Medlemmene er en herlig gjeng.

Presentasjonen av RINs styre på fagtrteffet i Bergen 2024. På årsmøtet 10.4 blir det utskiftinger og nye fjes inn.
Spesielt viktig nå
– Innsatsen for ledningsnettet har vel aldri vært god nok, da hadde vi ikke hatt det veldige etterslepet. I løpet av få år har vi også gått fra det vi opplevde som en forutsigbar og trygg virkelighet, til pandemi, prisstigning, fullskalakrig i Europa og nå sist, uforutsigbarhet knyttet til vår nære allierte og økonomisk usikkerhet.
– Det blir ikke lettere å få oppmerksomhet rundt ledningsnettet nå?
– Nei. Det er velkjent at det må investeres milliarder i fornyelsen av ledningsnettet i årene som kommer. I slike tider er det desto viktigere at vi setter inn innsatsen på de riktige stedene, og benytter investeringene riktig både på nye og gamle anlegg. Det er også avgjørende at vi ikke bygger nye anlegg med feil. Også derfor er erfaringen og innsatsen fra driftsoperatørene avgjørende. De gjør en helt nødvendig og formidable jobb, og sitter på en enorm kompetanse.
Innsatsen for å rekruttere
– Men rekrutteringen er ikke enkel?
– Nei, og der har kanskje ikke RIN et formelt ansvar, men vi må likevel gjøre det vi kan for å bli med på innsatsen for rekruttering. I så måte er det å få på plass et fagbrev for driftsoperatører noe vi i RIN tror er en viktig nøkke. Det får betydning for lønnen, synligheten og for å gi operatørene den anerkjennelsen de fortjener, understreker Reidar Kveine.
Han har selv jobbet aktivt for å synliggjøre operatørenes arbeidsområde og jobbmulighetene, nå sist gjennom et foredrag om rekruttering på VA-Yngres årskonferanse i Sarpsborg.
Også nå VA-Yngre
– Hvordan var det å få være sammen med de unge i bransjen?
– Det var givende å få delta på konferansen deres. Jeg startet mitt innlegg med å spørre hvor mange i forsamlingen, som vel var på rundt 140 personer, som arbeider som driftsoperatører. Det var bare litt over en håndfull, og det tenker jeg gir et godt bilde på de rekrutteringsutfordringen flere av våre medlemsbedrifter melder inn til oss at de opplever.
Turbulente tider og trygge arbeidsplasser
– Dette handler vel også om synligheten utenfor vannbransjen.
– Ja. Vi leverer tjenester folk tar for gitt og ikke tenker så mye over før det skjærer seg. Så lenge det kommer vann inn i kranen og avløpet forsvinner når vi trekker i do, så er folk fornøyd. Vi har alle en jobb å gjøre i å synliggjøre disse viktige oppgavene operatørene leverer, og selge inn at dette er trygge arbeidsplasser fremover. Spesielt i urolige tider er dette en viktig mulighet, og vi i RIN må være vår rolle bevisst og vi må fremsnakke arbeidsplassene, understreker Reidar Kveine.
Kommunisere kompetanse
Han har nylig gått gjennom eldre møtereferat fra styret. Også i møtereferat fra 2017 er fagbrev nevnt. Dette er dessverre ikke en ny diskusjon.
– Hvordan kan vi komme videre, for å få synlighet for operatørene og realisert fagbrevet?
– Der har RIN en oppgave mot ledningseierne. Vi må formidle og få gjennom budskapet om viktigheten av å stille kvalitetskrav til de som skal ut og løse oppgavene på ledningsnettet. Det er avgjørende at de stiller krav til at oppgavene skal løses av kvalifisert personell. Det samme gjelder krav om uavhengig tredjepartskontroll. Her er nok RIN avhengige av et bredere samarbeid med Norsk Vann. De har ledningseierne som medlemmer og henvender seg direkte til dem. Norsk Vanns oppgave er blant annet å hjelpe ledningseierne til å gjøre en bedre innsats, og kvaliteten på arbeidet som leveres går rett inn i kjernen av dette.
I samarbeid med andre
– Hvordan kan vi løse dette?
– Vi i RIN må nok bli flinkere til å få taletid på Norsk Vanns konferanser. Vi kan ikke bare ramse opp kulepunkt om hva vi jobber med. Vi må gå over til å beskrive årsaken til at de som jobber i kommunene må kreve kompetanse fra kurs og fortelle om innholdene i kursene våre, konkret. Deltakerne på Norsk Vanns fagtreff og konferanser er kanskje ikke i målgruppen for driftsoperatørkursene våre. Men det er de som må på banen og kreve at folk skal ha denne kompetansen.
– Det stiller jo også krav til innholdet i RINs kurs.
– Absolutt! Blant temaene RIN arbeider med, og vil arbeide med fremover, er forpliktelsen vi har som kursholder. Vi har gjort vårt for å bidra til å få etablert Vannsenteret, og vi må kontinuerlig oppdatere kursene våre slik at de fortsetter å være attraktive. Dessverre er det tyngre og tyngre for folk å få lov til å dra på kurs, men kunnskapsdelingen er avgjørende for kvaliteten på ledningsnettet.
Innlegg på fagtreffet
Reidar Kveine har arbeidet for kvaliteten på ledningsnettet og arbeidet opp mot det i 25 år, og vil fortsette å gjøre det. Nå gir han lederklubben i RIN videre, men han vil fremdeles bidra inn i RIN dersom det skulle være ønskelig
Bli med på årsmøtet i RIN torsdag 10. april kl. 09.00, og på det påfølgende fagtreffet. Der vil han holde et innlegg om hva RIN særlig vil ha fokus på i 2025